Δημοσιεύθηκε : 11 Ιανουάριος 2017

Αλλαγή ώρας στο Άρης - Νίμπουργκ

Η ταλαιπωρία της Νίμπουργκ, που τελικά ταξιδεύει με ΚΤΕΛ από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη, ανάγκασε τη διοργανώτρια αρχή του Basketball Champions League να αλλάξει την ώρα διεξαγωγής του αγώνα με τον Άρη.

Περισσότερα...

Δημοσιεύθηκε : 10 Ιανουάριος 2017

Νίκη του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τη Νεπτούνας

Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΟΚ (6-6) στο Basketball Champions League, καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο της Νεπτούνας. Πρωταγωνιστής ο ΜακΦάντεν, ο οποίος σημείωσε 31 πόντους (6 ριμπάουντ).

Δημοσιεύθηκε : 21 Δεκέμβριος 2016

Κλαούντιο Κολντεμπέλα: ‘’Αγαπώ την Θεσσαλονίκη και νιώθω τέλεια όποτε έρχομαι’’

Έχοντας το πόστο του τεχνικού διευθυντή στη Βαρέζε πλέον, ο Κλαούντιο Κολντεμπέλα, βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη μαζί με την αποψινή αντίπαλο του ΠΑΟΚ

Δημοσιεύθηκε : 04 Ιανουάριος 2017

Ήττα στην παράταση για τον Άρη

Ο Άρης ηττήθηκε με σκορ 95-94 από την Μπάνβιτ στην παράταση σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική του Champions League του μπάσκετ.

Δημοσιεύθηκε : 07 Δεκέμβριος 2016

«Διπλό» με ασταμάτητο Ντίξον η ΑΕΚ!

Η Βασίλισσα (5 – 3), για την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου στο Champions League, μετά την ήττα της από τη Ζιελόνα Γκόρα, επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της …ουραγού Ζολνόκι στην Ουγγαρία (1 – 7) και ανέβηκε ξανά στη 2η θέση του ομίλου της. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Κιτρινόμαυρους ο Μάικλ Ντίξον που τα έβαζε από παντού και τελείωσε το παιχνίδι με 29 πόντους!

Δημοσιεύθηκε : 30 Νοέμβριος 2016

Νίκη για τον δικέφαλο

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα του κόντρα στην Βέντσπιλς με σκορ 85-81 στην παράταση.

Δημοσιεύθηκε : 21 Νοέμβριος 2016

Κάλεσμα της ΑΕΚ για το ματς με την Παρτίζαν

Μετά την ήττα από την Λούντβιγκσμπουργκ στη Γερμανία, η ΑΕΚ θέλει πάση θυσία τη νίκη στην αναμέτρηση με την Παρτίζαν (23/11, 19:00) και γι' αυτόν τον λόγο απένειμε κάλεσμα στον κόσμο της ομάδας.