Δημοσιεύθηκε : 20 Ιανουάριος 2017

Απέκτησαν «αέρα» πλεονεκτήματος οι «ερυθρόλευκοι»

Σε ένα γεμάτο ΣΕΦ, ο Ολυμπιακός κατοχύρωσε σε μεγάλο βαθμό το πλεονέκτημα έδρας, αφού στο σημαντικό ματς για το πλεονέκτημα, νίκησε την Μπασκόνια με σκορ 92-62.

Περισσότερα...

Νίκη για την τετράδα

Με την Μπασκόνια απόψε ο Ολυμπιακός στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας (21:00, NS2), θέλει να επισφραγίσει την παρουσία του στην πρώτη 4άδα για την Euroleague

Ανώτερη η ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας απέδειξε την ανωτερότητά της απέναντι στη Μπάμπεργκ, την οποία κέρδισε με το επιβλητικό 85-64.

Δημοσιεύθηκε : 19 Ιανουάριος 2017

Νικητές οι «ερυθρόλευκοι» μέσα στο Τελ Αβίβ

Ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε 71-67 της Μακάμπι μέσα στο Τελ Αβίβ και βρίσκεται σε τροχιά πρόκρισης, καθώς έφτασε τις 10 νίκες στην Ευρωλίγκα, μετά από 18 αγωνιστικές.

Milos Teodosic:Θα πήγαινα στο Ν.Β.Α αλλά...

Για τον Σέρβο γκάρντ της Τσσκά Μόσχας έχουν ακουστεί πολλά κατά καιρούς περί μετακίνησής του σε ομάδα του Ν.Β.Α και με την σειρά του δήλωσε πρόσφατα ότι:

Νικητές οι γηπεδούχοι στο Μιλάνο

Η Αρμάνι επικράτησε 92-87 της Γαλατάσαραϊ στο Μιλάνο σε ένα παιχνίδι που έγινε ντέρμπι στο φινάλε. Στο ματς της 18ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας οι Σίμον και Ραντούλιτσα έδωσαν πολύτιμες λύσεις στα τελευταία λεπτά και τελικά η Μιλάνο κατάφερε να πάρει τη νίκη.

«Βομβάρδισαν» τα καλάθια

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν μια σημαντική νίκη επί της Αναντολού Εφές με σκορ 88-78. Ξεχώρισαν ο Κοπόνεν (20 πόντοι) και ο Πόλ (25 πόντους) από πλευράς Εφές. Εκπληκτικά ποσοστά στα τρίποντα οι «μπλαουγκράνα» με παραπάνω από 60%.

«Κοιμισμένοι» στην Κων/πολη οι πράσινοι

Στο διπλό στο ΣΕΦ έμεινε το τριφύλλι και δέχτηκε βαριά ήττα από τη Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία με 84-63. Ο μόνος που ξεχώρισε από το «ναυάγιο» του Παναθηναϊκού ήταν ο Τζέιμς ο οποίος πέτυχε 25 πόντους.

Δημοσιεύθηκε : 14 Ιανουάριος 2017

Εφτάψυχο το τριφύλλι, κέρδισε την Εφές στην παράταση

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να αγχώθηκε απέναντι στην Εφές και να χρειάστηκε τη βοήθεια της παράτασης, αλλά κέρδισε την Εφές με 92-81 και πήρε ψυχολογία ενόψει του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.