Δημοσιεύθηκε : 24 Φεβρουάριος 2017

Η βαθμολογία των Ελληνικών ομάδων

Η νίκη-πρόκριση του Ολυμπιακού επί της Οσμανλίσπορ, διατηρεί τους Πειραιώτες στο κυνήγι της 25ης θέσης της UEFA ενώ παράλληλα δεν άλλαξε κάτι για τις υπόλοιπες ελληνικές ομάδες

Περισσότερα...

Τρολάρισμα και γλέντι νίκης!

‘’Τρολιά’’ του υπεύθυνου επικοινωνίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός ήταν η είδηση περί πρότασης 10 εκατομμυρίων ευρώ από την Κίνα για τον Ανσαριφάρντ

Σαχτάρ - Θέλτα 0-1 (0-2 παράταση) (vid)

Με ένα ανύπαρκτο πέναλτι στο 91', η Θέλτα πήγε το ματς με τη Σαχτάρ (0-1) στην παράταση κι εκεί σκόραρε ακόμη ένα, φεύγοντας με την πρόκριση για τους "16" του Europa League από την Ουκρανία

Στους «16» Ροστόφ, Γκενκ και Κοπεγχάγη (vids)

Έχοντας το υπέρ της 4-0 από τον πρώτο αγώνα στην Ρωσία, η Ροστόφ αρκέστηκε στο 1-1 στην έδρα της Σπάρτα Πράγας (84' Καραβάεφ - 13' Πολόζ) για να «σφραγίσει» την πρόκριση, ενώ το 0-0 με την Λουντογκόρετς στην Δανία αποδείχθηκε αρκετό για την Κοπεγχάγη, λόγω της νίκης της με 2-1 στην Βουλγαρία την προηγούμενη Πέμπτη.

Τέλος, μια υπέροχη εκτέλεση φάουλ του αρχηγού Αλεχάνδρο Ποθουέλο στο 67' «υπέγραψε» το Γκενκ - Άστρα Γκιούργκιου 1-0 και την πρόκριση των Βέλγων, μετά και το 2-2 στην Ρουμανία.

Λιόν - Άλκμααρ 7-1 (συνολικό 11-2) (vid)

Η αναμέτρηση στην Γαλλία ήταν τυπική διαδικασία, μετά την άνετη νίκη της Λιόν στην Ολλανδία, και ο μόνος που την πήρε «ζεστά» ήταν ο Ναμπίλ Φεκίρ, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (5', 27', 78')

Τότεναμ - Γάνδη 2-2 (συνολικό 2-3) (vid)

Οι Βέλγοι κατάφεραν να υπερασπιστούν την εντός έδρας νίκη τους στο Λονδίνο απέναντι στην για μια ακόμη φορά «μπλαζέ» στο Europa League Τότεναμ, η οποία έπαιξε με παίκτη λιγότερο για πάνω από 50 λεπτά λόγω της ανόητης αποβολής του Ντέλε Αλί

Φιορεντίνα - Γκλάντμπαχ 2-4 (συνολικό 3-4) (vid)

Η Φιορεντίνα προηγήθηκε με 2-0 της Γκλάντμπαχ στην Ιταλία, είχε και το υπέρ της 1-0 από το πρώτο παιχνίδι, αλλά οι Γερμανοί πραγματοποίησαν εντυπωσιακή ανατροπή και πήραν τη νίκη-πρόκριση με σκορ 4-2